Трудова міграція покоління Z

С кожним роком кількість людей, що хоче виїхати за кордон із України, збільшується в рази, особливо серед  молоді так званого покоління Z (народженні після 2000-их років).

Така молодь на відміну від попередніх поколінь живе та навчається за новою філософією світогляду, де розуміння кордонів і відмінностей між націями розмите майже до нуля, порівняно з тими, хто ще народився в 90-ті. Їх ніщо не тримає, вони прагнуть отримати максимум, від того, що дає світ.

У свою чергу інтернет, який став невід’ємною частиною їхнього буття, спонукає до чогось нового. Онлайн спілкування за тисячі кілометрів, дистанційне навчання, робота та інші необмежені можливості. Тепер, маючи лише ноутбук або смартфон, кожен може жити в будь-якому куточку світу та, відповідно, працювати там, де він захоче.

Подібні зміни стають справжнім викликом для багатьох країн, особливо зі слабкою економікою і наша держава теж перебуває в зоні ризику. Якщо влада України не проведе відповідну роботу в цьому напрямку, то працювати та наповнювати бюджет в найближчий час, вже не буде кому.

На сьогодні в Україні 13,9 млн. осіб є платниками ЄСВ, а пенсіонерів 11,4 млн. осіб, за прогнозами на найближчі 5 років на пенсію вийдуть ще близько 4 млн. осіб, а кількість платників скоротиться до 11,8 млн. осіб. Якщо подібна тенденція, включно з трудовою міграцією, буде й надалі продовжуватися, то дефіцит пенсійного фонду може збільшитися ще в декілька разів.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *