Європа збирається повертати українських заробітчан в умовах карантину

У багатьох країнах Європи зараз розпочинаються сезонні роботи, де потребують українських робітників. Фермери побоюються, що без українців може зірватися сезон і це призведе до росту цін на сільськогосподарську продукцію. 

Через масовий виїзд іноземних робітників захвилювались і фермери Німеччини, тому вже 4 квітня уряд Німеччини разом зі Спілкою аграріїв затвердив план дій і порядок приїзду 40 тисяч сезонних працівників з країн Східної Європи для роботи на фермерських та аграрних підприємствах Німеччини під час посівів та збору врожаю.

“Міністерство розраховує на українців, навіть брошуру видано українською паралельно із польською, румунською, хорватською та болгарською”, – зазначають у німецько-українському фонді EQUITES Humanitarian & Cultural Fund.

У правилах в’їзду передбачено, що однією з передумов працевлаштування в Німеччині є обов’язковий в’їзд і виїзд тільки літаками, без тривалих автобусних поїздок з міркувань безпеки.

Новоприбулих зустрічають в аеропорту і відправляють на 14-денний карантин – вони не можуть залишати територію підприємства, де вони працюють, і своє житло. Покупки за сезонних робітників зобов’язується робити роботодавець. Він же гарантує дотримання усіх норм гігієни та забезпечення робітників засобами захисту.

Однак через заборону перельотів українці не можуть виїхати до Німеччини в квітні, водночас Румунія і Польща вже дозволили своїм громадянам виїхати на сезонні роботи в Німеччину.

“Українців замінять без усякого сумніву: через карантин сотні тисяч сидять без роботи, а це чи не єдине виключення в Європі. На сьогодні вже сотні сезонних робітників з Румунії, Болгарії та Польщі прилетіли й працюють”.

Полетіти на сезонні роботи в Німеччину українці зможуть уже в травні, коли закінчиться карантин в Україні. Тоді у фермерів якраз починається сезон збору полуниці.

1500 іноземних робітників для Фінляндії

За 2019 рік на сезонні роботи до Фінляндії, за різними оцінками, виїхали близько 15-16 тис. українців. Крім українців, на сезонні роботи до Фінляндії виїжджають молдавани та білоруси.

За даними фінських профспілок, лише на весну 2020 року сільське господарство країни потребує 4,5 тис. робітників. Якась частина робітників встигла заїхати з 16 до 31 березня, коли ще можна було заїжджати в країну.

Спочатку уряд прийняв рішення про те, що Фінляндія готова прийняти 1500 сезонних робітників з-за кордону. Після цього уряд звернувся до фермерів, аби ті подали заявку, скільки робітників критично необхідно для ведення бізнесу. Заявки подали на понад 4 тис. робітників.

Однак, як і у випадку з Німеччиною, гостро стоїть питання, як 1000 українських робітників можуть потрапити в країну. Фінський уряд хоче перевозити їх чартерними рейсами, однак поки польоти в Україні заборонено.

Водночас за словами міністра закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто, українська сторона в особі міністра закордонних справ Дмитра Кулеби погодилась сприяти тому, щоб українці могли приїхати на сезонні роботи у Фінляндію. Фінська сторона зі свого боку бере зобов’язання організувати 14-денний карантин для українців.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *